CZK EUR USD
Změnit jazyk CZ Změnit jazyk EN

Puncovní značky a certifikáty

Jsme registrovaní obchodníci s drahými kovy

Na základě ustanovení § 35 zákona č. 539/1992 Sb., o puncovnictví a zkoušení drahých kovů (puncovní zákon), ve znění pozdějších předpisů, jsme registrováni u Puncovního úřadu. Toto lze kdykoliv on-line ověřit na stránkách úřadu v části "Seznam registrovaných". Prodáváme pouze řádně puncované zboží dle platných puncovních značek.

 
 
 

Puncovní značky

Šperky z drahých kovů (jako např. zlato nebo stříbro) jsou opatřeny platnou puncovní značkou. Seznam platných puncovních značek naleznete na webu puncovního úřadu.

 

Výrobní značka
zlatnický ateliér Grunsberg Jewellery

 

Certifikáty

Na námi zhotovený šperk z drahého kovu, který je osazen diamantem, diamanty, nebo jiným pravým drahokamem, či drahokamy, obdrží každý zákazník náš certifikát pravosti. Na tomto certifikátu je vždy uvedeno o jaký šperk se jedná, z jaké ryzosti kovu je vyroben, jakou má váhu a jakým kamenem/kameny je osazen. V informaci o kamenech je uvedeno:

  • Diamant/diamanty – brus, barva, kvalita a celková váha v karátech
  • Jiné drahé kameny – brus (popřípadě tvar brusu), barva a celková váha v karátech (popřípadě rozměry v mm). 

GIA Certifikáty pravosti 

GIA (Gemological Institute of America - Americký gemologický institut) je největší a nejrespektovanější světovou autoritou v oblasti diamantů, drahokamů a šperků. Jde o neziskovou organizaci, která svoji činnost vykonává především pro veřejnost. Jejím hlavním posláním je zvýšení důvěryhodnosti diamantů a drahokamů u spotřebitelů. Cestou k dosažení tohoto poslání je dodržování vysokých standardů integrity vzdělání, vědy a profesionality v akademické oblasti, výzkumu, laboratorních službách, vývoji nástrojů, přístrojů a diagnostických metod. Institut zároveň představuje důležitý zdroj informací z oblasti diamantů, drahokamů a klenotů. Je nestranný a přesný, což zaručuje kvalitu a důvěryhodnost poskytovaných služeb. Institut GIA funguje v mnoha zemích a je jedinečným přínosem pro lidi, firmy a světové organizace, které investují do drahokamů. GIA vydává zprávu o hodnocení diamantu (Diamond Grading Report), Diamantový spis (Diamond Dossier ©) a zprávy z gemologického určování pravosti, které zaručují absolutní jistotu kvality a pravosti drahokamu. GIA laboratoře zaměstnávají vysoce kvalifikované posuzovatele diamantů, gemology, výzkumné pracovníky a vědce, aby zajistily nejvyšší kvalitu analýzy při každém drahokamu, který podstupuje hodnocení či určení pravosti. Laboratorní experti GIA hodnotili některé z nejznámějších diamantů na světě, včetně diamantu Naděje (45,52 karátů), Taylor-Burton diamantu (69,42 karátů) a Diamantu století (273,85 karátů). GIA je považován za nejvyšší světovou autoritu v oblasti gemologie a jím vydávané certifikáty jsou světově uznávanými potvrzeními o pravosti.

 
 

Náš ateliér GRUNSBERG JEWELLERY Vám nabízí možnost prodeje diamantů s váhou nad 0,30 ct s certifikátem GIA. Pro informace o výši ceny a dodacích podmínkách nás neváhejte kontaktovat na store@grunsberg.com

 

 

Potřebujete poradit ? Puncovní značky a certifikáty

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro zpracování mého dotazu
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace