×

Browse

Přihlásit se Zaregistrovat se

O nás


Inspirace láskou, stvořením a odpovědností k tradici to vše stojí za znovuzrozením firmy Grunsberg Jewellery.
Naším přáním je vrátit do Čech eleganci také v podobě originálního a dokonale umělecky zpracovaného šperku ozdobeného kvalitními kameny s původem.
Příběh Grunsberg Jewellery se začal psát v roce 1894 díky odvaze a zlatnické dovednosti Eduarda Grunsberga, talentovaného klenotníka a zlatníka v Praze.

Bylo nám radostí na tuto zlatnickou a klenotnickou rodinnou tradici navázat a pokračovat tak v tradiční značce Zlatnictví Grunsberg.

Design v Grunsberg Jewellery


Mirek Grunsberg

Narodil se v Praze, je potomek zakladatelů zlatnictví Grunsberg. Po ukončení studia zlatník a klenotník navázal na rodinný odkaz a začal hledat svůj osobitý styl. Jeho kolekce „Inspiration from Heaven“ odráží originální zpracování symbolických odkazů. Také hudba je pro Mirka častou inspirací při tvorbě šperků. Práce se zlatem a drahými kameny mu dává prostor k přemýšlení o nové písni…

Klara Grunsberg

Visionary Designer

Po ukončení studia Arteterapie a muzikoterapie na Karlově univerzitě se v roce 1997 začíná věnovat obchodu a podnikání. V roce 2004 založila firmu AdamEva, která se věnuje svatebnímu designu. Klára pracovala pro klienty z Ameriky, Arabských Emirátů, Indie, Číny, Francie, Anglie a Izraele Studovala gemeologii v Antwerpách. To vše se odráží v její tvorbě. Hýření barev, elegance, nadčasovost a luxus. Tak se dají jednoduše popsat její návrhy a kolekce šperků nebo doplňků.


Zlatnictví a klenotnictví Grunsberg se úzce zaměřuje na design a výrobu svatebních šperků. Vyrábíme originální zásnubní a snubní prsteny. V naší dílně vznikají také nádherné zlacené a stříbrné svatební korunky pro nevěsty nebo pro další důležité společenské události. Velkým vzorem nám je zlatnický mistr Becalel z kmene Juda, který byl povolán Mojžíšem, aby s vybranými spolupracovníky zhotovil stánek úmluvy a zároveň jej opatřil i uměleckou výzdobou stříbrem, jinými kovy a drahými kameny.


Exodus 31:1, Bible
…naplnil jsem ho Božím Duchem – zručností, důvtipem a znalostí každého řemesla, aby vymýšlel plány a prováděl je ve zlatě, stříbře a bronzu, aby opracovával a osazoval drahokamy...

Eduard Grunsberg
Stavení Grunsbergů v pražské Libni pod Vychovatelnou (r. 1900)
Grunsberg
a